bory, lasy, drzewa
góry, górki
rzeki, jeziora, strumienie, bagna
orne pola, drogi, płoty
umocnienia polowe
znaczniki, rozmaitości

Zasady ogólne

Comments: No Comments
Upper page: Usługi malowania

Najważniejsze, czyli zasady ogólne:

 1. Pracę zaczynam dopiero po wpłynięciu kasy, zwłaszcza jeśli sam muszę zakupić figurki, znaczniki itp. (oczywiście nie funduję Ci tego, tylko cena malowania zostaje powiększona o cenę zakupu wspomnianych :). Od razu zaznaczę, iż nie szukam „najtaniej”, tylko szukam „najszybciej”, więc możesz zamówić osobiście tam, gdzie Ci najwygodniej i z dostawą na mój adres).
 2. Termin realizacji uzgadniamy indywidualnie, niemniej musisz brać poprawkę na terminowość poczty, zwłaszcza, jeśli mam również ogarnąć zakup figurek i/lub dodatków. Wpływ na termin realizacji mają nie tylko jakość malowania, ale również zdarzenia losowe – najprościej ujmując, jeśli moja kilkulatka się pochoruje i siedzi w domu zamiast w przedszkolu, to pracuję w znacznie ograniczonym czasowo zakresie.
 3. Podane TUTAJ ceny są bez kosztów przesyłki. Te wynoszą 10pln (koperta bąbelkowa) lub 20pln (paczka) i więcej w zależności od wielkości przesyłki. Figurki przyjmuję i odsyłam wyłącznie w plastikowych, najprostszych pudełkach, jakie można kupić w dowolnym markecie. Ewentualnie doliczam kupno pudełka do wyceny, niemniej oznacza to, że muszę po nie jechać. Jeśli nie chcesz używać pudełka – nie biorę najmniejszej odpowiedzialności za stan figurek.
 4. Cena malowania nie jest uzależniona od ceny katalogowej figurki, tylko od jej skomplikowania i pożądanej przez Ciebie jakości malowania. Praktycznie rzecz ujmując w opcji minimum, cena malowania to co najmniej 3/4 wartości katalogowej większych figurek, w przypadku mniejszych może być od niej większa. Minimum. Cieniowania, rozjaśnienia i inne dodatkowe techniki podnoszą cenę. Znam bardzo dobrego artystę, który za pomalowanie Imperial Knight do WH40000 w katalogu wartego 475pln liczy sobie od 450 do ponad 2.000pln.
 5. Jeśli coś nie zostało wymienione poniżej – zapytaj o cenę. Mogłem do tej pory czegoś takiego nie robić, więc i nie wyceniałem.
 6. Wszystkie ceny są do negocjacji, ale to nie oznacza, że zrobię coś za darmo ;).
 7. Przy cenach są „plusy”. Oznacza to, że to jest cena wyjściowa, a ostateczna zależy od standardu wykończenia – cieniowanie, podstawka, usuwanie nadlewek, itp. – dlatego…
 8. …dobrze obejrzyj swoje figurki przed wysyłką do mnie i albo sam je przygotuj, albo spodziewaj się wyższej ceny. Względnie rozważ reklamacje w sklepie, gdzie kupiłeś/aś swoje figurki, jeśli uznasz, że odlewnia spaprała robotę.
 9. Twoje figurki pomaluję dokładnie tak samo, jakbym malował swoje. Preferuję styl „naturalistyczny”, zwłaszcza kamuflaże itp., więc jeśli chcesz coś inaczej, to mi to napisz. Jeśli malowanie ma być wzorowane na historycznym, z góry załóż, że nie mam na ten temat żadnego pojęcia i podeślij mi materiały. Nie bawię się w liczenie kolorów – odział ma wyglądać fajnie, więc używam tyle kolorów, ile uważam, że pasuje.
 10. PAMIĘTAJ! To ja maluję, a nie Ty. Więc te figurki nie będą wyglądały, jakbyś Ty je pomalował. Będą wyglądały tak, jak ja je pomaluję. Z całą pewnością mam inne niźli Ty przyzwyczajenia, techniki itd. Dlatego NIE MA SZANS, bym pomalował Twoje figurki tak, jakbyś Ty je pomalował. Nawet, jeśli rozpiszesz to wszystko co do koloru, kalibru pędzla itd.
 11. Używam Citadeli, zaczynam rozbudowywać paletę Valleyo.

No Comments - Leave a comment

Leave a comment


Welcome , today is środa, 2019-10-23